Skróty klawiszowe:

wielkość tekstu: A A A

Kalendarz

Aktualnie na tablicy

  • 14 października 2015 r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie wręczyli nauczycielom kwiaty i podziękowali za trud włożony w nauczanie.14 października 2015 r. z ... - czytaj dalej
  • Patronem szkoły podstawowej został Henryk Sienkiewicz (1846 – 1916) wybity pisarz, patriota, obywatel Polski i świata, laureat literackiej nagrody Nobla. Nadanie imienia szkole ...Patronem szkoły podstawowej ... - czytaj dalej
  • 2016 ROKIEM HENRYKA SIENKIEWICZA Senat przyjął uchwałę, ustanawiając rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza. W uzasadnieniu senatorowie podkreślili: „Henryk Sienkiewicz przez swoją ...2016 ROKIEM HENRYKA ... - czytaj dalej

BIAŁA SZKOŁA W ZĘBIE 2024

Strona główna » Aktualności » BIAŁA SZKOŁA W ZĘBIE 2024

Od drugiego do ósmego marca grupa ponad pięćdziesięciu uczniów naszej szkoły wzięło udział w ,,Białej Szkole'' w miejscowości Ząb. Podczas siedmiu dniu pobytu uczniowie uczyli się oraz doskonalili jazdę na nartach pod czujnym okiem wykwalifikowanych instruktorów. Uczniowie byli podzieleni na pięć grup- dwie początkujące, dwie średnio zaawansowane i zaawansowaną. Wszyscy z dużym zaangażowaniem brali udział w zajęciach.

Uczniowie poza jazdą na nartach mieli zapewnione sporo atrakcji. Graliśmy w piłkę nożną, kalambury, wieczorami organizowane były dyskoteki czy ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Ponadto podczas wyjazdu wzięliśmy udział w kilku wycieczkach. Pierwsza z nich odbyła się do Doliny Olczyskiej. Podczas spaceru z przewodnikiem mieliśmy możliwość podziwiać piękne widoki oraz wysłuchać wielu ciekawych informacji o różnorodnej tematyce. Druga wycieczka, to wizyta w Chochołowie gdzie odwiedziliśmy tamtejsze termy. Trzecia wycieczka to wyjazd do Białki Tatrzańskiej gdzie uczniowie mogli doskonalić swoje umiejętności na różnorodnych stokach.

Ostatnia wycieczka to wyjazd do Zakopanego. Tam udaliśmy się do Kamilandu czyli muzea, które otworzył Kamil Stoch i w którym pokazał swoją bogatą historię sportową oraz umieścił wszystkie trofea. Po zwiedzaniu było trochę czasu na spacer z wychowawcami, zakupy pamiątek czy próbowanie lokalnych potraw.

Ostatni dzień obozu rozpoczął się od życzeń i prezentów dla naszych wspaniałych kobiet z okazji ich święta. Na stoku odbyły się ostatniej przejazdy, tradycyjny chrzest dla obozowiczów będących pierwszy raz z nami na ,, Białej Szkole''. Po obiedzie wyruszyliśmy w drogę powrotną, po kilku godzinach wszyscy cali i zdrowi oraz bardzo zadowoleni wrócili do domu, gdzie czekali na nich rodzice. Tym samym obóz zimowy 2024 uważamy za zakończony ale i bardzo udany!

czytano: 172 razy

autor: zswierbka.pl

data dodania: 2024-03-13 21:28:09

Zespół Szkolno Przedszkolny w Wierbce
ul. Szkolna 3, 42 - 436 Pilica

tel.: 32 67 35 253
e-mail: sekretariat@zswierbka.pl

Wierbka, zespół szkół, pilica, edukacja,
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna